Kwietniowe Kartki

     W kwietniu zakończyła się akcja sprzedaży kartek wielkanocnych. Wynik można uznać za pomyślny, ponieważ udało nam się zebrać bardzo przyzwoitą kwotę. Serdecznie dziękujemy wszystkim członkom Samorządu Uczniowskiego, którzy spisali się znakomicie sprzedając kartki wielkanocne. Dziękujemy również wszystkim nabywcom kartek! To właśnie dzięki wam mogliśmy zapłacić za obiady dla potrzebujących uczniów naszej szkoły. Tak trzymać!

opracowanie: mgr Krzysztof Basak

Marcowe wypieki

     Kolejna udana akcja sprzedaży ciast za nami! Klasa 5d doskonale wywiązała się z powierzonego jej zadania i zachwyciła wszystkich swoimi wypiekami. Rodzice bardzo chętnie nabywali wspaniałe szarlotki, biszkopty, babeczki oraz pierniki. Myślę, że wielu cukierników pozazdrościłoby takich smakołyków. Zresztą spójrzcie sami na fotorelacje. 

opracowanie: mgr Krzysztof Basak

Dzień Wiosny i Talentów

     21 marca to kalendarzowy dzień wiosny. Jak co roku w naszej szkole obchodzimy ten dzień biorąc udział w różnych konkurencjach. Pierwsze zadanie stanowiła prezentacja plakatu o tematyce wiosennej. Widać było, że podeszliście do tego zadania z wielkim zaangażowaniem bowiem żadne plakaty nie wyglądały podobnie – każdy posiadał swój unikatowy styl.      

     Następnie, podczas pokazu mody wiosennej, zaprezentowaliście rewelacyjne stroje stworzone specjalnie na upragnioną wiosnę. Jak zwykle wasza kreatywność nie zawiodła i wszyscy mieliśmy okazję podziwiać przeróżne kombinacje tkanin i grę kolorów. Sportowe konkurencje od lat wywołują największe emocje i ta reguła potwierdziła się również  tym razem. Skakanie na ogromnej skakance dostarczyło wszystkim wiele frajdy ale, niestety, również spowodowało kontuzję u jednej z nauczycielek. Tak wielkie było zaangażowanie w sprawę. Druga konkurencja - rzut obręczą do celu – jeszcze bardziej rozgrzała i tak upalną atmosferę panującą na sali gimnastycznej.

     Zgodnie z naszą szkolną tradycją pierwszy dzień  wiosny to również dzień, w którym prezentujemy nasze talenty. W tym roku każda klasa miała zaprezentować na forum dwa talenty. Muszę przyznać, że tegoroczne zdolności były naprawdę zróżnicowane. Mieliśmy okazję ponownie zobaczyć pokaz sobowtóra Michaela Jacksona, posłuchać piosenek śpiewanych przez uczniów, obejrzeć wystawę rysunków i malarstwa, skosztować kulinarnych przysmaków, podziwiać układy taneczne, piłkarskie i sztuk walki, wysłuchać brzmienia trąbki i keyboard’u, oraz wiele, wiele innych. Zobaczcie jak super było:

opracowanie: mgr Krzysztof Basak

Dzień Kobiet

     Jak co roku, hucznie obchodzimy Dzień Kobiet w naszej szkole. Tym razem Samorząd Uczniowski przygotował jeszcze bardziej kolorowy transparent niż w roku ubiegłym. Reprezentanci SU przygotowali również piękny plakat oraz bardzo poetycki wiersz oddający cześć płci pięknej. Myślę, że panowie swym urokiem zdołali oczarować nas wszystkich. Oczywiście nie obyło się bez słodkiego poczęstunku. Spójrzcie na fotorelację:

opracowanie: mgr Krzysztof Basak

Walentynki

      14 lutego to dzień przez wszystkich dobrze znany. Oczywiście mam tu na myśli walentynki – dzień zakochanych. Tego dnia chcemy przesłać naszej sympatii, lub przyjacielowi parę ciepłych słów. W tym roku nasze pudło poczty walentynkowej wypełnione było po brzegi waszymi liścikami. Były walentynki małe i duże, pomysłowe i bardziej tradycyjne. Pomimo znacznej liczebności samorząd uczniowskiego poradził sobie z dostarczeniem wszystkich walentynek dokładnie 14 lutego. Ponadto każdy uczeń otrzymał z okazji walentynek czerwone serduszko-naklejkę na ubranie. Ten dzień można zdecydowanie zaliczyć do udanych. A oto najciekawsze z waszych walentynek!

 

opracowanie: mgr Krzysztof Basak

Czarno-różowi

      Na 14 lutego przypadła kolejna odsłona akcji kolorowa tęcza. Tym razem płeć piękna miała przywdziać kolor różowy, natomiast mężczyźni poproszeni zostali o założenie czerni. Wyszło bardzo zgrabnie i kolorowo. Spójrzcie sami na zdjęcia!

 

opracowanie: mgr Krzysztof Basak

Ostatki z przytupem i na kolorowo!

     12 lutego, a więc zaledwie dwa dni po zakończeniu ferii zimowych w naszej szkole odbyła się dyskoteka przebierańców. Samorząd Uczniowski już od dawna nosił się z zamiarem zorganizowania zabawy w nieco innym charakterze. Tym razem dopięliśmy swego; uczniowie obecni na dyskotece mieli przyjść przebrani według własnego pomysłu. Szczerze mówiąc sam się trochę obawiałem, że pomysł może nie wypalić, bowiem podczas ferii nie każdy pamiętał o zbliżającym się terminie zabawy, i co za tym idzie, organizacji stroju. Na szczęście nie miałem czego się obawiać, gdyż praktycznie każda osoba była przebrana! Co więcej, uczniowska wyobraźnia nie zna granic i mogliśmy podziwiać postacie z Gwiezdnych Wojen, pannę młodą, Boba Marley’a, kibiców, księżniczki, wiedźmy, rycerzy oraz wiele, wiele innych ciekawych postaci ze świata filmu i literatury. Punktem kulminacyjnym dyskoteki był mini-konkurs, podczas którego zaprezentowano i nagrodzono najlepsze przebrania z każdej klasy. Było świetnie, kto nie był niech żałuje!!!

 

opracowanie: mgr Krzysztof Basak

Styczniowa sprzedaż ciast

     Styczniową sprzedażą ciast zajęła się klasa 6b. Wyposażeni w słodkie ciasta i nowe plakaty, wychowankowie Pani Iwony Bigosińskiej stanęli na wysokości zadania. Nawet przewodnicząca samorządu, Iga Wójtowicz, osobiście uczestniczyła w sprzedaży – to się nazywa oddanie sprawie. Akcje zdecydowanie zaliczamy jako udaną i już wypatrujemy marca, a z w raz z nim kolejnej sprzedaży ciast. Do zobaczenia!!!

 

opracowanie: mgr Krzysztof Basak

Niebiesko mi...

     Dzień 4 stycznia to dzień całkowicie zdominowany przez kolor niebieski. Zgodnie z naszym harmonogramem Akcji Tęcza, tego dnia uczniowie mieli za zadanie przebrać się na niebiesko. Jasne błękity, ciemne granaty oraz jaskrawe turkusy, wyraźnie przypadły wam do gustu. A jaki będzie następny kolor? Ktoś pamięta?

 

opracowanie: mgr Krzysztof Basak

Noworocznie

Najlepsze życzenia noworoczne: zdrowia, pomyślności oraz spełnienia najskrytszych marzeń życzy wszystkim Samorząd Uczniowski!

 

Opłatek w Samorządzie

     Ostatnie spotkanie SU w roku 2012 było iście emocjonujące. Zawsze na ostatnim spotkaniu dzielimy się opłatkiem, składając sobie najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne. Cieszymy się, że tego dnia byliśmy prawie w komplecie i mogliśmy spędzić ten czas w cudownej atmosferze zbliżających się Świąt. Oczywiście i tym razem nie zabrakło smakołyków na stołach, które zawsze znikają z błyskawiczną prędkością. Fajnie było.

opracowanie: mgr Krzysztof Basak

Grudniowe słodkości

     W dzień zebrań z rodzicami, czyli 21 grudnia, klasa 6a zaprezentowała swoje umiejętności kulinarne i przygotowała ciasta na sprzedaż. Tym razem również możemy poszczycić się sukcesem, ponieważ ciasta została sprzedane praktycznie co do ostatniego okruszka (co zresztą widać na załączonych zdjęciach). Bardzo się z tego powodu cieszymy i już szykujemy się na styczniowe spotkanie z rodzicami, a co za tym idzie, na kolejną sprzedaż ciast. Do usłyszenia!!!

 

opracowanie: mgr Krzysztof Basak

Radość obdarowywania

     Jak co roku organizujemy w naszej szkole akcję zbiórki podarków dla podopiecznych domu dziecka. W ubiegłym roku mieliśmy przyjemność nawiązać kontakt z Wielofunkcyjna Placówką Opiekuńczo-Wychowawczą im. Św. Mikołaja w Kątach Wrocławskich. W poniedziałek 14 grudnia, Pani Dyrektor placówki, Agnieszka Suska, wraz z wychowanką, zaszczyciły nas swoją obecnością. Atmosfera była naprawdę serdeczna i mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie trwała jeszcze długie, długie lata. Ale nie skończyło się tylko na wymianie uprzejmości, bowiem Samorząd Uczniowski, zaprzyjaźniona firma oraz wszyscy uczniowie naszej szkoły przygotowali wspaniałe paczki dla wychowanków domu dziecka. Podobnie jak w ubiegłym roku były to pyszne pierniczki dla młodszych klas. Starsi uczniowie natomiast zostali nagrodzeni pięknymi rzeźbami aniołków, własnoręcznie wykonanymi przez wychowanków Pani Dyrektor Agnieszki Suski. Zobaczcie sami!

opracowanie: mgr Krzysztof Basak

Czerwień

     Szóstego grudnia odbyła się kolejna część akcji „Tęcza”. Tym razem kolorem dominującym miał być czerwony, który nad wyraz przypadł wszystkim do gustu. Po prostu 6 grudnia czerwona fala przetoczyła się przez naszą szkołę, w postaci kilkudziesięciu Mikołajków, elfów oraz wszystkich innych istot zafascynowanych czerwonym kolorem. Oczywiście wszyscy uczniowie zaopatrzeni w czerwone czapki Mikołaja nie byli pytani w tym dniu. Spójrzcie sami na zdjęcia!

 

opracowanie: mgr Krzysztof Basak

Akcja „Góra Grosza” dobiegła końca

W listopadzie zakończyliśmy akcję „Góra Gorsza” w naszej szkole. Dziękujemy za wsparcie, które od was otrzymaliśmy. Do zobaczenia za rok!!!

 

opracowanie: mgr Krzysztof Basak

Upragniona dyskoteka

     29 listopada nastał dzień upragniony przez wszystkich uczniów czyli dzień dyskoteki. Był to naprawdę magiczny wieczór. Wszystkie klasy przygotowały masę wróżb i ciekawych konkursów. Wróżyliśmy sobie jaki zawód będziemy wykonywać w przyszłości, a także jak na imię będzie miała nasza wybranka lub wybranek. Dobra zabawa w klasach szła w parze z zabawą na parkiecie dyskotekowym, który dosłownie pękał w szwach. Będąc tam odniosłem wrażenie, że najbardziej spodobała się wam piosenka koreańskiego wykonawcy „Gangnam Style”, chociaż stary, dobry „Konik na Biegunach” też miał spore grono fanów. Iście międzynarodowa impreza. Kto nie był niech żałuje. Oto fotorelacja:

 

opracowanie: mgr Krzysztof Basak

Akcja „Tęcza” uznana za rozpoczętą

     W czwartek 22 listopada wystartowała nasza nowa akcja o kryptonimie „Tęcza”. Polega ona na tym, że w danym dniu każdego miesiąca uczniowie naszej szkoły zakładają ubrania w uzgodnionym kolorze. Oczywiście im więcej uczniów posiada garderobę w danym kolorze tym lepiej dla klasy. Pamiętajcie o tym, że przebrani wychowawcy również liczą się do ogólnej puli. Tym razem dominującym kolorem był fioletowy, ale już 6 grudnia czekamy na falę czerwieni!

 

opracowanie: mgr Krzysztof Basak

Kolejny Dzień Życzliwości za nami

     21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości. Na tą okazję zawsze przygotowujemy serca dla każdego ucznia, na których piszemy o danej osobie różne miłe rzeczy. Tak naprawdę to staramy się  o to, żeby każdy czuł się dobrze w naszej szkole nie tylko w tym dniu, ale przez cały rok! Poniżej macie fotorelację jak klasa 6d przygotowywała swoje serca. Do usłyszenia!

 

opracowanie: mgr Krzysztof Basak

Listopadowe łakocie

     Kolejna udana akcja sprzedaży ciast za nami. Tym razem organizatorem była klasa 6d, która doskonale poradziła sobie z tym niełatwym zadaniem. Chętnych do zakupów było tak wielu, że gdy dotarłem do sprzedawców, aby zrobić im zdjęcia, zastałem już prawie puste stoliki. To oczywiście świadczy o tym, że jako samorząd jesteśmy coraz skuteczniejsi i lepiej zorganizowani. Przed nami ostatnie spotkanie w starym roku, mam nadzieję, że będzie ono co najmniej równie udane jak listopadowe. Oto fotorelacja: 

opracowanie: mgr Krzysztof Basak

Zwycięzcy Plebiscytu na Najpopularniejszego Nauczyciela - 12 października 2012 r.

     W piątek 12 października uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W ten magiczny dzień nauczyciele obdarowywani są wszelakimi słodkościami i kwiatami w podzięce za swoją ciężką pracę. Mieliśmy też okazję obejrzeć rewelacyjne przedstawienie przygotowane przez klasy 5b. Jednak punktem kulminacyjnym uroczystości okazało się wyłonienie zwycięzców Plebiscytu na Najpopularniejszego Nauczyciela! Emocje sięgnęły zenitu, gdy przewodnicząca Iga Wójtowicz, odczytała zwycięzców plebiscytu. W tym roku trzecie miejsce zajęła Pani Iwona Bigosińska, drugie miejsce przypadło Pani Dominice Janowicz, natomiast niekwestionowanym liderem okazał się w tym roku Pan Radosław Żurawski! 

 

opracowanie: mgr Krzysztof Basak

Plebiscyt na Najpopularniejszego Nauczyciela - 10 października 2012 r.

     W środę 10 października w naszej szkole miało miejsce głosowanie na najpopularniejszego nauczyciela. Nasza nowa przewodnicząca – Iga Wójtowicz – wraz z jej świtą odwiedziła wszystkie klasy czwarte, piąte i szóste. Pod koniec dnia skrzynka do głosowania była wypełniona waszymi głosami. Ale kto zwyciężył? Przekonamy się już w piątek.

 

opracowanie: mgr Krzysztof Basak

Nowa władza...

      Chyba nie znaleźlibyśmy w naszej szkole osoby, która by nie wiedziała kto został nowym przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego. Dla tych, których nie było ostatnio w szkole oraz gapowiczów przypominamy, że Iga Wójtowicz została wybrana nowa przewodniczącą. Iga nie będzie jednak osamotniona w swoich działaniach, gdyż będzie zawsze mogła liczyć na swoich zastępców i ścisłych współpracowników: Mikołaja Połomkę oraz Magdę Jankowy. Raz jeszcze gratulujemy całej trójce!!! A teraz zapraszamy na fotorelację z uroczystego odczytania wyników, po którym nastąpiła fala niepohamowanej radości. Kto nie był niech żałuje!!!

 

opracowanie: mgr Krzysztof Basak

Kto zwyciężył?!?!

     W piątek 21 września nadszedł dzień, na który wszyscy czekaliśmy-dzień wyboru nowego przedstawiciela SU. W tym roku postaraliśmy się żeby wybory miały charakter jak najbardziej oficjalny. Nowa sala znajdująca się tuż obok naszego basenu została do tego specjalnie przygotowana. Na środku sali znajdowała się urna, a stanowiska do głosowania przedzielone były ściankami.  Głosujących przywitała specjalnie wybrana komisja  złożona z naszych uczniów. Zadaniem komisji było sprawdzenie legitymacji wszystkim uczniom, której posiadanie było warunkiem oddania głosu. Zupełnie, tak jak na prawdziwych wyborach. Niestety nie wszyscy pamiętali, żeby ją zabrać ze sobą, i tym samym nie mogli zagłosować.

     Po zakończeniu głosowania komisja wspólnie otworzyła urnę, a następnie zajęła się liczeniem głosów. Wszystkim głosującym dziękujemy za obecność oraz za odpowiednie zachowanie się podczas wyborów. A kto zwyciężył ??? Tego dowiecie się w środę 26 września. Poniżej fotorelacja:

opracowanie: mgr Krzysztof Basak

Ciasta, ciasteczka...

     Naszej tradycji ciąg dalszy. Dnia 19 września uczniowie klasy 5a upiekli i przynieśli ciasta. Myślę, że możemy być dumni z naszej pierwszej akcji sprzedaży ciast w nowym roku szkolnym. Apetyty chętnych były tak wielkie, że tym razem ciasta zostały wykupione co do kawałka.  Tradycyjnie pieniądze ze sprzedaży słodkich smakołyków przeznaczone zostały na obiady dla najuboższych dzieci z naszej szkoły. Zapraszamy na fotorelację:

 

opracowanie: mgr Krzysztof Basak

Zebranie SU - 19 września 2012 r.

     Pierwsze, oficjalne zebranie Samorządu Uczniowskiego miało miejsce 19 września.  W naszych obradach uczestniczyła Pani Dyrektor, która życzyła samorządowcom  realizacji wielu ciekawych i wspaniałych pomysłów. Oto fotorelacja:

 

opracowanie: mgr Krzysztof Basak

Kampania nabiera tempa! - 19 września 2012 r.

     Już tylko godziny dzielą was od pójścia do urny i zagłosowania na waszego ulubionego kandydata na przewodniczącego SU. Kandydaci odwiedzili już wszystkie klasy i wszędzie sprawnie zaprezentowali swoje programy wyborcze. Programy są bardzo zróżnicowane, bo odzwierciedlają charakter każdego z  kandydatów. Dla tych mniej zorientowanych przypominamy, że wszystkie programy  jedenastu kandydatów znajdziecie na tablicy SU na drugim piętrze. A teraz zapraszamy na fotorelację z wystąpień naszych 11 wspaniałych. Oto oni:

opracowanie: mgr Krzysztof Basak

Wybory w SU - wrzesień 2012 r.


     Jak co roku, pod koniec września, odbywają się wybory do Samorządu Uczniowskiego poprzedzone ciekawą kampanią wyborczą. W dniach od 14.09 do 20.09 br. będzie trwać w naszej szkole kampania wyborcza, podczas której uczniowie będą mogli lepiej poznać kandydatów ubiegających się o zaszczytną funkcję przewodniczącego SU. Specjalnie na okres kampanii samorząd uczniowski przeznaczy całą powierzchnię swojej tablicy, która będzie uginać się od programów wyborczych i pomysłów kandydatów. Jednak największe emocję będą towarzyszyć nam na godzinach wychowawczych w piątek 14 września, kiedy każdą klasę odwiedzą kandydaci osobiście! Będziecie mogli wówczas usłyszeć programy kandydatów na żywo oraz zadać im pytania i przekonać się, który z nich najlepiej się czuje w roli przyszłego przewodniczącego. Pozostaje nam już tylko przedstawić osoby kandydujące w tym roku. Oto one:

     Nazywam się Agnieszka Grabka. Jestem uczennicą klasy 6B. Do naszej szkoły chodzę od zerówki. Podczas tych kilku lat spędzonych w szkole poznałam kilku wspaniałych  nauczycieli, wielu kolegów i wiele koleżanek. Najbardziej cenię u ludzi prawdomówność i dążenie do realizacji własnych marzeń. Aby w szkole żyło się nam jeszcze lepiej przedstawiam swoje propozycje:

 

-dzień twórczości

-dzień oryginalnie pomalowanych paznokci

-dzień szkolnego humoru

-dzień przebierania się za nauczyciela

-dzień pluszowego misia

-dzień kobiet

-dzień chłopaka

-wybory miss i mistera

-konkurs o Korczaku

-poczta walentynkowa

-kontynuacja szczęśliwego numerka

-zawody sportowe

-dzień splecionego warkocza

-dzień oryginalnej fryzury

-konkurs na największego pączka

 Dziękuję za każdy głos.

 

Cześć!!!

Jestem Julia Błażałek z klasy 6a i chciałabym zostać przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego.

Mój program to:

*kontynuacja szczęśliwego numerka (raz w tygodniu)

*dyskoteki

-na Andrzejki

-przebierana podczas karnawału i konkurs na najlepsze przebranie

-i więcej

*ciekawe konkursy i zabawy

*turniej wiedzy o Olimpiadzie Londyn 2012

*kawały i łamigłówki w gazetce szkolnej

*poczta Walentynowa

*konkursy na Dzień Kobiet i Dzień Chłopaka

*a przede wszystkim chcę zrobić skrzynkę na wasze pomysły, bo na pewno są wspaniałe

Kto lubi zabawę i frajdę niech głosuje na mnie!

 

Kasia Barsul klasa 6d

 

 

Moje pomysły jak uprzyjemnic życie w szkole:

 

-kontynuacja szczęśliwego numerka i poczty walentynkowej

-dyskoteki z konkursami (sami tworzycie playlistę)

-tematatyczne ozdabianie klas

-wybieranie miss i mistera (np. kiczu, szyku, lasu, jeziora)

-dzień na plus- każdy musi dostać plusa od nauczyciela za bycie w czymś najlepszym (każdy jest w czymś najlepszy i zasługuje na to, by ktoś to zauważył i opisał)

-uczniowie uczniom- korepetycje

-mam talent

-turniej piłki nożnej, ręcznej i siatkowej

-stół do ping-ponga

-grupa cheerleaderek

-wspólne gry klasowe

-założenie grupy kreatywnej, która wystartuje w Odysei Umysłów

 

Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły do dajcie znać na fb lub nk :)

 

 

Ola Widanka kl. 6a

 

Mój program:

- Kontynuacja Szczęśliwego Numerka;

- Konkurs na najladniejszą plecionkę z filofunów;

-" X Factor" ( konkurs na najładniejsza piosenkę);

-Miss Szkoły;

- Turniej W Tenisa Stołowego;

- Najładniejszy Rysunek Zimowy;

- Oczywiscie więcej dyskotek;

-Turniej gier karcianych

 

Anna Wochniak kl. 6a

 

Mój program na wybory SU :
> -kontynuacja "szczęśliwego numerka",
> -wynegocjować z Panią Dyrektor więcej niż 2 dyskoteki w ciągu roku,
> -zorganizowanie szkolnego "Mam Talent",
> -dzień "Pluszowego Misia",
> -"Dzień Dowcipu" , każdy dostaje przynajmniej jedną karteczkę z dowcipem lub pozytywną myślą,
> -zabawa Andrzejkowa,
> -konkurs na najładniej udekorowaną klasę.

 

Mikołaj Połomka kl. 6b

 

MOJE PROPOZYCJE:

Więcej zawodów sportowych.

Utrzymanie Szczęśliwego Numerka.

Skrzynka Pomysłów.

Konkurs „Kolorowa karta”.

Konkurs „Mam talent”.

Więcej dyskotek.

Quizy o Wrocławiu.

Pochód Mikołajów.

Dzień ubranych na niebiesko.

Więcej akcji pomocy dla potrzebujących.

Liga klas.

I wiele innych…


Witam, nazywam się Szymon Strojec i jestem uczniem klasy 6 D.  
Chciałbym zostać przewodniczącym szkoły, ponieważ:

*Chcę organizować wiele ciekawych imprez, takich jak:
dyskoteki, plebiscyty, konkursy, uroczystości, zawody sportowe
i wiele, wiele innych.
*Będę reprezentował całą naszą społeczność szkolną przed
gronem pedagogicznym i na uroczystościach poza szkołą.
 *Będę organizował akcje charytatywne w celu pozyskania środków
dla najbiedniejszych uczniów.
*W maju razem z kolegami zorganizujemy festyn rodzinny, do
współpracy zaprosimy inne instytucje.
*Poczynię wiele starań, aby uczniowie naszej szkoły spotkali
klub Śląsk Wrocław
*Będę ściśle współpracował z Panią Dyrektor oraz całym gronem pedagogicznym SP46.
                                                                      LICZĘ NA WASZE GŁOSY!!!

 

Igor Kiełbowski kl. 6a

 

Mój program do wyborów na przewodniczącego to:

1. Będę negocjował z Panią Dyrektor o więcej dyskotek;

2. Dystrybutor wody dla uczniów nie mających picia;

3. Rywalizacje klasowe;

4. Ulepszona wersja "Szczęśliwego numerka";

5. Andrzejkowe wróżby połączone z dyskoteką;

6. Nowy sprzęt "RTV" ze składek uczniów i rodziców;

7. Dzień humoru;

8. Turnieje gier planszowych;

9. Dzień Ziemi;

10. Rywalizacja systemem pucharowym pomiędzy klasami w grach multiplayer przez internet na komputerach w sali informatycznej;

11. Wybory na najlepszego nauczyciela, trenera i ucznia;

12. Konkursy matematyczne;

13. Dzień fantazjowania;

14. Dzień wierszyków;

15. Chwila zdrowego odżywiania (marchewki i jabłka w szkole, soki, mleko itp.).

"Spełnię wasze oczekiwania!!!"

 

Hej, nazywam się Iga Wójtowicz i chodzę do kl. 6B.

Startuję w wyborach na przewodniczącą szkoły, ponieważ chciałabym aby szkoła kojarzyła nam się z czymś miłym, a nie miejscem tortur ;)

Zaprezentuję wam moje plany.

- Postarałabym się o zwiększenie ilości dni „szczęśliwego numerka” do dwóch razy w tygodniu.

-Zorganizuje wybory najfajniejszej dziewczyny i chłopaka w szkole (Dziewczyny głosują na chłopców, a chłopcy na dziewczyny).

-  Chcę, aby każdy w szkole miał możliwość wypowiedzenia się na każdy temat. Jeśli będzie to możliwe to zorganizuje skrzynkę przy recepcji, gdzie będziecie mogli wrzucać listy z waszymi pomysłami, uwagami bądź trudnymi dla was sprawami.

- Jeśli 6 grudnia (mikołajki) przyjdzie się w czapce Mikołaja, jest się zwolnionym z odpowiedzi ze wszystkich przedmiotów.

- Będę walczyć o większą ilość wycieczek.

- Postaram się aby święta takie jak Halloween, Boże Narodzenie, Walentynki itp. były dla was wyjątkowe, pełne niezapomnianych, atrakcyjnych zabaw.

-  Postaram się o więcej dyskotek, bo jak na razie, było ich bardzo mało.

            Jeśli spodobała Ci się moja „oferta” to zagłosuj na mnie!

 

Nazywam się Daria Sikorska i chcę zostać przewodniczącą samorządu uczniowskiego. Chodzę do klasy 6B a oto moje propozycje:

-kontynuacja szczęśliwego numerka

-dzień pluszowego misia

-poczta walentynkowa

-akcje charytatywne , np. zbieranie pieniążków i koców, karmy dla schroniska

-zabawy z porami roku

-Andrzejki

-wybór miss i missa szkoły

-Mikołajki

-karnawał

-najładniejszy wystrój klas

-dzień życzliwości, uśmiechu

-dzień elegancji

-Haloween

-konkursy z nagrodami

-zawody sportowe

-dzień mojego zwierzaka

-dzień kabaretu

-dzień koloru różowego

I oczywiście jak najwięcej dyskotek

Magda Jankowy kl. 6b

Kandyduję na  przewodniczącą, ponieważ umiem urozmaicić życie uczniów naszej szkoły.

Chcę, by uczniowie nie tylko się uczyli, ale mogli miło spędzać czas np. bawiąc się. Oto tylko niektóre z moich pomysłów:

1. Kontynuacja szczęśliwego numerka.

2. Postaram się, żeby w roku były minimalnie 4 dyskoteki.

3. Założę koło misyjne pt. ,,Każdy grosz zmienia coś!"

4. ,,Mój miś!’’- konkurs plastyczny.

5. Dzień Życzliwości- naklejka dla każdego.

6. Dzień Kobiet, Dzień Chłopaka.

7. Konkurs talentów.

8. Poczta walentynkowa.

9. Zawody sportowe

10. Zabawy mikołajkowe.

11. Konkurs „filofonów”.

12. Tematyczna dyskoteka np. Halloween.

13. „Dzień na opak” - np. dwie różne skarpetki, dwa różne buty itp.

14. Zbieranie zakrętek i makulatury.

15. ,,Dzień w dresach!’’-wszyscy przychodzą w dresach (również nauczyciele).

16.Wybory Miss i Mistera szkoły.

 

opracowanie: mgr Krzysztof Basak

Samorząd Uczniowski serdecznie wita wszystkich uczniów w nowym roku szkolnym!

 

Już w najbliższą środę 5 września zapraszamy chętnych na pierwsze zebranie SU, które odbędzie się o godz. 12:25 (długa przerwa) w sali nr 14.

 

Zapraszamy!!!