Tydzień Przyrodniczy

     W dniach od 22 do 26 kwietnia 2013 roku w ramach ,,Tygodnia Przyrodniczego’’ uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niecodziennych warsztatach, których tematami przewodnimi było zdrowie i ekologia. Cykl warsztatowy zainaugurowały zajęcia z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, którego zwieńczeniem była szkolna wystawa EKO – ROBOTÓW wykonanych z materiałów wtórnych, przygotowana przez uczniów klas IV - VI.

 

     Od wtorku do piątku  na uczniów czekało wiele atrakcji, m.in. konkursy i spotkania ze specjalistami w ramach ,,Festiwalu Zdrowia’’. Uczniowie klas IV – VI mieli okazję uczestniczyć w warsztatach pt. ,,Zasady zdrowego żywienia’’, ,,Zdrowe zęby, zdrowe życie’’, jak również ,,Pierwsza pomoc przedmedyczna’’. Prelegentami tych spotkań byli m.in. studenci z Wydziału Nauk o Żywności Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, doktoranci i studenci Katedry Żywienia Człowieka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, a także instruktorzy medyczni ze Szkoły Podstawowej nr 36 we Wrocławiu. Uczniowie, uczestniczący w ,,Tygodniu Zdrowia’’, w ramach zasady nauka poprzez zabawę, pod okiem specjalistów układali piramidy żywieniowe z warzyw, owoców i innych produktów spożywczych, uczyli się prawidłowo szczotkować zęby, ćwiczyli na fantomach resuscytacje krążeniowo – oddechową oraz mieli możliwość zobaczenia na własne oczy, jak wielki wpływ na szkliwo naszych zębów wywierają substancje zawarte w spożywanych przez nas pokarmach. 

     Dodatkowym zadaniem każdej z klas było opracowanie i wykonanie plakatów tematycznych ściśle związanych z zajęciami, w których brali udział. Uczniowie mogli również wykazać się indywidualnymi zdolnościami plastycznymi i samodzielnie wykonać plakaty, które następnie wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez pana Jakuba Biernackiego. Laureatami konkursu „Zdrowe zęby, zdrowe życie” zostali:

  1. Haba Jakub – klasa Vb,
  2. Soczomska Pola – klasa Va
  3. Wesołowska Adrianna - klasa Vd

Laureatami konkursu „Warzywa, owoce – smacznie i zdrowo" zostali:

  1. Zyub Aleksandra – klasa IVc
  2. Zapart Aleksandra – klasa IVb
  3. Oliwia Kaniak - klasa IVa

 

     Na zakończenie ,,Tygodnia Przyrodniczego’’ uczniowie chętnie wzięli udział w wielu specjalnie przygotowanych na tę okazję konkursach m.in.

 

  • ,,Małej Olimpiadzie Anatomicznej’’, której laureatem został Michał Stańczak z klasy VIb. 
  • Z wiedzy ogólnoprzyrodniczej klas VI, którego laureatem został Jakub Krasiński z klasy VIa.

 

  • ,,Tajemnice Przyrody’’ , którego laureatką została Amelia Charatonik z klasy IVb.

 

opracowanie: mgr Alicja Dutkowiak i mgr Grażyna Zawadzka