Apel na zakończenie roku szkolnego

     26 czerwca odbył się apel podsumowujący rok szkolny 2012/13. W drugim semestrze odbyło się wiele konkursów: matematycznych, językowych, plastycznych, wiedzy, komputerowych, bibliotecznych. W czasie apelu wręczono nagrody wyróżnionym uczniom. Część artystyczną przygotowały dzieci z “zerówki” wraz z Paniami Renatą Kowalską i Joanną Kaliatzi. Wykonany taniec pochodził z międzyszkolnego projektu edukacyjnego "Przyroda - a to ciekawe”.

opracowanie: mgr Iwona Adamska

Spotkania rodzinne

     Klasy Ia i Ib w lutym zorganizowały spotkanie z babciami i dziadkami. W czerwcu odbył się Dzień Mamy i Taty. W ramach tych spotkań uczniowie wraz z nauczycielami (panią W.Pająk i panią I.Adamską) przedstawili bajki “Szewczyk Dratewka” i “Kopciuszek”. W czasie każdej z tych uroczystości dzieci mówiły wiersze i śpiewały piosenki. Wszystko to odbywało się w atmosferze radości i wspólnej zabawy.

  

opracowanie: mgr Iwona Adamska

Wyniki konkursu "Kangur"

Wyniki 2013    

W tegorocznej edycji wyróżnienie otrzymali:

CHARATONIK IDA kl. II b – 76,25 pkt.

SZYPIŃSKI MARCIN kl. II a -75 pkt.

 

KOSECKI OSKAR kl. III b – 88, 75 pkt.

MAŚLEJ IGA kl. III a – 83,5 pkt.

KMIECIK JULIA kl. III b – 82,5 pkt.

opracowanie: mgr Agnieszka Wołczyńska

Konkurs recytatorski

16 kwietnia odbył się Konkurs Recytatorski klas 0 – I. Wzięło w nim udział 12 uczestników. Dzieci pięknie recytowały wiersze znanych polskich poetów. Piękne stroje małych artystów oraz ich zaangażowanie sprawiły, że konkurs przebiegł w radosnej atmosferze. Jury z uwagą wysłuchało wszystkich wierszy i po naradzie postanowiło przyznać następujące miejsca:

 

I miejsce – Natalia Garyga Ib

II miejsce – Marysia Zabłocka “0”, Amelia Salum Ib

III miejsce – Zofia Kaleta Ia, Nikola Markiewicz Ib

wyróżnienie - Wojtek Napiórkowski kl.Ic

Nagrodę publiczności otrzymała Zosia Kaleta z klasy Ia.

opracowanie: mgr Iwona Adamska

Kangur

Pierwszego dnia wiosny nasi uczniowie zmagali się z trudnymi zadaniami matematycznymi,  startując w kolejnej edycji  Ogólnopolskiego Konkursu  „Kangur”.  Zainteresowanie w tym roku było bardzo duże - wystartowało 91 osób z klas II i III.  

Życzymy wysokich lokat!

Zgodnie z decyzją Zarządu Stowarzyszenia Kangourou Sans Frontieres poprawne odpowiedzi do testów "Kangur Matematyczny 2013" zostaną opublikowane po 21 kwietnia 2013 r.

opracowanie: mgr Agnieszka Wołczyńska

„Zdrowie może być smakowite”

VI  edycja Międzynarodowego Konkursu Ekologicznego pod hasłem  „Zdrowie może być smakowite”

 

     Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Ekologicznym.

Startowaliśmy w dwóch kategoriach:

 

1.  Praca plastyczna „Portrety pełne warzyw – niesamowity świat Giuseppe Arcimboldo”

 

Do etapu międzynarodowego zakwalifikowały się prace następujących uczniów:


1.

Patrycja Gosthorska

I b

2.

Amelia Salloum

I b

3.

Malwina Mroczkowska

II c

4.

Natalia Wachowska

II c

5.

Helena Obrycka

II c

6.

Magdalena Zabłocka

II c

7.

Maria Chojcan

III a

8.

Antoni Ryndak

III a

9.

Iga Maślej

III a

10.

Sara Pisarkiewicz

III c

     

2. Rymowanka „Reklama mleka”


1.

Roksana Pruchnik

III b

2

Lena Napiórkowska

III c


Wyniki konkursu ogłoszone zostaną 27 kwietnia 2013 r.

 

Życzymy sukcesów!!! 

 

opracowanie: mgr Agnieszka Wołczyńska

Powitanie wiosny - 21 marca 2013 r.

     Chociaż wiosny nie widać za oknem, u nas zagościła ona na dobre. 21 marca w szkole było wesoło i zielono. Wiosnę witaliśmy śpiewająco i tanecznie. Każda klasa przygotowała  wiosenną piosenkę. Wierzymy, że wkrótce wiosna już przyjdzie i wszędzie będzie zielono i kolorowo.

opracowanie: mgr Iwona Adamska

Pasowanie na czytelnika - 28 lutego 2013 r.

28 lutego 2013 r. odbyło się uroczyste “Pasowanie na Czytelnika”. Pani bibliotekarka Ewa Jaworecka wraz ze starszymi uczennicami, przebranymi za postacie z bajek, powitała pierwszoklasistów. Dzieci dowiedziały się, że należy szanować książki i poznały zasady korzystania z biblioteki.
    Niespodzianką było przedstawienie przygotowane przez koło teatralne pod kierunkiem Pani Wiesławy Pająk. Uczniowie klas I obejrzeli bajkę “Calineczka”. Barwna scenografia, piękne stroje i muzyka oraz ciekawa gra aktorów sprawiła, że wszyscy oglądali przedstawienie z wielkim zainteresowaniem. Na koniec tej uroczystości pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i otrzymali pamiątkowe zakładki.
Teraz najmłodsi uczniowie naszej szkoły mogą już w pełni rozwijać swoje zainteresowania czytelnicze.

opracowanie: mgr Iwona Adamska

Dzień Babci i Dziadka - 20 lutego 2013 r.

     W dniu 20 lutego 2013r. w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z klas Ia i Ib zaprezentowały bajkę o Szewczyku Dratewce. Recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Na zakończenie uczniowie wręczyli Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. Wszyscy bawiliśmy się wspaniale.

opracowanie: mgr Wiesława Pająk

fot. I. Adamska

Zabawa karnawałowa - 22 stycznia 2013 r.

We wtorek 22 stycznia odbył się w naszej szkole bal przebierańców. Najmłodsi uczestnicyzabawy karnawałowej bawili się znakomicie. Barwne postacie Spidermanów, czarodziejów, rycerzy, księżniczek, wróżek i przeróżnych stworzeń wypełniły po brzegi salę balową. Były korowody, zabawy w kole i w parach. Humor dopisywał dzieciom, ich wychowawcom i rodzicom. Wszyscy razem śpiewali i tańczyli najnowsze przeboje dyskotekowe. Każdy bawił się wesoło, a do tańca przygrywał DJ-klaun. 
     Tegoroczna zabawa karnawałowa należała do udanych i dostarczyła jej uczestnikom wielu niezapomnianych emocji i wrażeń.
     

opracowanie: mgr Iwona Adamska

Jasełka - 21 grudnia 2012 r.

     Przedświąteczną tradycją szkoły są Jasełka w wykonaniu uczniów. Tak też było w tym roku. Uczniowie klasy IIb i IIc wystapili z bożonarodzeniowym przesłaniem dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Młodzi artyści przygotowali niecodzienny występ. Zachwycały przepiękne stroje, wspaniała gra aktorska i nastrojowe kolędy. Przygotowane przedstawienie wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój.

     Jasełka zostały przygotowane przez uczniów klas IIb i IIc pod kierunkiem pań: A.Matkowskiej, J.Figiel, B.Zykow, J.Rosińskiej.

 

opracowanie: mgr Iwona Adamska

Święta, Święta idą już...

     Znakiem tego była wizyta Św.Mikołaja w szkole. Dzieci wypatrywały go juz od rana i nie mogły się doczekać. Gdy przybył było dużo radości. Mikołaj obdarował wszystkich podarkami. Obiecał, że za rok znowu przyjedzie.

opracowanie: mgr Iwona Adamska

Dzień Pluszowego Misia - 23 listopada 2012 r.

     23 listopada nasza szkołę odwiedziły różne pluszowe misie. Były duże, male, białe, brunatne, a przede wszystkim ukochane przez dzieci. Pluszaki towarzyszyły uczniom w czasie lekcji, a potem w trakcie zabawy. W tym dniu wszyscy świetnie się bawili, tańczyli i śpiewali piosenki. Odbył sie tez konkurs na najmodniejszego misia. Na koniec uroczystości dzieci wraz z misiami przemaszerowały wokół korytarza.

opracowanie: mgr Iwona Adamska

Dzień Życzliwości - 21 listopada 2012 r.

     Także w naszej szkole był to szczególny dzień, kiedy wszyscy starali się być dla siebie mili. Każdy starał używać się czarodziejskich słów:proszę, dziękujęprzepraszam. Powstało drzewko życzliwości, na którym uczniowie pisali lub rysowali jak starają się być dobrym dla innych.

Oby ciepły uśmiech i miłe słowa towarzyszyły wszystkim każdego dnia.

 

opracowanie: mgr Iwona Adamska

Śniadanie daje moc - 9 listopada 2012 r.

     9 listopada szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc". Celem programu jest zwiekszenie świadomości na temat prawidłowego odżywiania dzieci, w tym roli śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. W tm dniu dzieci z klas 0-III wraz z nauczycielami rozmawiali na temat właściwego odżywiania się oraz przypomnieli zasady zdrowego żywienia. W klasach uczniowie spożywali uroczyste śniadanie, bogate w owoce i warzywa, a toast wznosili sokiem.

     Nasza szkoła przez cały rok bierze udział w akcjach "Mleko ", "Owoce i warzywa".

 

opracowanie: mgr Iwona Adamska

Pasowanie na ucznia - 26 października 2012 r.

     Pasowanie to bardzo ważne wydarzenie dla uczniów klas pierwszych oraz ich rodziców. Taka uroczystość odbyła się w naszej szkole w piątek 26 października 2012r. Bohaterowie tego dnia przygotowali dla przybyłych program artystyczny pod opieką swoich wychowawczyń. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały wspólnie piosenki, a potem złożyły ślubowanie. Panie dyrektorki dokonały pasowania pierwszaków na uczniów szkoły poprzez symboliczne dotknięcie lewego ramienia dziecka dużym ołówkiem. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy, legitymacje oraz upominki, a potem mogły się cieszyć słodkim poczęstunkiem.

     Wszyscy uczniowie byli bardzo przejęci ale też i zadowoleni. Taka uroczystość zostanie na długo w ich pamięci.

 

opracowanie: mgr Iwona Adamska

fot. D. Reus

Jaś i Małgosia - 18 pażdziernika 2012 r.

     18 października młodsze klasy obejrzały przedstawienie kukiełkowe pt. "Jaś i Małgosia". Przedstawienie było bardzo barwne i ciekawe. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły losy bohaterów. 

opracowanie: mgr Iwona Adamska

Wycieczka do Lasu Mokrzańskiego

    25 września klasy pierwsze były na wycieczce w Lesie Mokrzańskim. Uczniowie poznawali uroki jesiennego lasu, uczyli się rozróżniać drzewa i szukali ciekawych okazów leśnych.

     Dzieci bawiły się wesoło i piekły na ognisku kiełbaski. Wspólne i swobodne zabawy pozwoliły wszystkim lepiej się poznać. Po wycieczce pozostały nam miłe wspomnienia.

 

opracowanie: mgr Iwona Adamska

Inauguracja nowego roku szkolnego - 3 września 2012 r.

     3 września dzieci z  klas pierwszych i grupy "zerowej" po raz pierwszy przekroczyły szkolne mury. Na uroczystym apelu poznały nauczycieli oraz nowych kolegów. Dla nich uczniowie z klasy IIIa wraz z panią Agnieszką Wołczyńską przygotowali program artystyczny. Mówili wiersze, śpiewali piosenki i pięknie tańczyli.
Życzymy wszystkim pierwszakom samych sukcesów w szkole.
 

opracowanie: mgr Iwona Adamska

fot. D. Reus